Vienas populiariausių pratimų, stiprinančių apatinę jūsų kūno dalį – pritūpimai. Pritūpimai stiprina visą apatinę kūno dalį: blauzdas, šlaunis, klubus bei sėdmenis. Taip pat darydami pritūpimus gerinate koordinaciją bei kūno balansą. Teisingai atliekant pritūpimus nebūtina pritūpti kuo žemiau, kad gautumėte norimą rezultatą. Užtenka kojas sulenkti 70 laipsnių kampu. Kuo žemiau pritūpiate, tuo sunkiau atlikti taisyklingą pritūpimą, tačiau efektyvių rezultatų pasieksite greičiau.
Norėdami tiksliai atlikti pritūpimą, rekomenduojame vadovautis šiais patarimais:
- Atsistokite tiesiai ir pastatykite kojas pečių plotyje. (Jeigu abejojate savo fiziniu pajėgumu, pritūpimus galite atlikti atsirėmę prie sienos tam, kad išlaikytumėte tiesią nugarą ir stabilią kūno padėtį)
- Atloškite pečius ir pasistenkite laikyti nugarą tiesiai, nes kitaip jūsų apatinė nugaros dalis patirs per didelę apkrovą.
- Rankas galite ištiesti į priekį, delnais žemyn. Jeigu taip nepatogu, galite rankas tiesiog laikyti sulenktas prie šonų, alkūnes prie kūno, delnai suglausti (galite sunerti pirštus), o nykščiai nukreipti į viršų.
- Pradėkite judesį įkvėpdami ir palengva stumdami klubus atgal, kol keliai pradės lenktis (lyg bandytumėte atsisėsti ant kėdės, esančios už jūsų).
- Atsikišus sėdmenims, jūsų nugara turi išlikti tiesi, žiūrėkite į priekį, nenuleiskite pečių ir nesusikūprinkite.
- Pirmą kartą darant pritūpimą nenusileiskite labai žemai, tačiau vėliau stenkitės leistis vis žemiau. Jokiu būdu nedarykite šio pratimo staigiai.
- Norėdami atsistoti, iškvėpdami įtempkite presą ir stokitės taip, kad nuo žemės atsistumtumėte kulnais, o ne kojų pirštais.
- Atsistojus klubus pastumkite šiek tiek į priekį ir sekundei įtempkite sėdmenis. Kojų visiškai ištiesti nerekomenduojame.
Pritūpimų nauda
- Darydami pritūpimus jūs stiprinate blauzdų, šlaunų, sėdmenų ir kitus pagrindinius raumenis. Atlikdami šį pratimą, ypatingai intensyviai priverčiate vis iš naujo dirbti kojų raumenis.
- Pritūpimų metu taip pat stiprėja jūsų kaulai, jungiamieji audiniai bei sąnariai. Darydami pritūpimus jūs galite apsaugoti savo kūną nuo galimų ligų, sužeidimų ar osteoporozės, kuri pasireiškia kaulų trapumu ir atsiranda dėl kalcio ir vitamino D trūkumo.
- Reguliariai atlikdami pritūpimus, jūs reguliuojate savo kūno hormonų pusiausvyrą, nes jūsų kūne esantys medžiagų perteklių šalinantys hormonai, testosteronas ir augimo hormonas, ryškiai suaktyvėja fizinio pratimo metu.
- Pritūpimai ne tik stiprina jūsų kūną, bet ir dailina linijas. Raumenys, kuriuos stiprinate atlikdami pritūpimus, padeda jums taisyklingai sėdėti, stovėti ir teisiau vaikščioti. Reguliariai darydami pritūpimus jūs ne tik stiprinate apatinės jūsų kūno dalies raumenis, bet ir deginate riebalus.
- Pritūpimai nereikalauja specialios sportinės infrastrūktūros, todėl pratimą galite atikti bet kur ir bet kada. Svarbiausia, kad pratimą atliktumėte taisyklingai ir nepatirtumėte traumų.
Jeigu abejojate, kad šie mankštos pratimai Jums tinkami, ar juos atliekant jaučiate skausmą – būtina pasikonsultuoti su specialistu. Sustiprinti kojas bei bendrą fizinę būklę gali padėti ne tik mankšta, bet ir individualiai Jums pritaikytas masažas, arba bendras mankštos ir masažų kompleksas su savo srities profesionalais.
Spauskite mygtuką apačioje, įveskite savo duomenis ir mes greitu metu su jumis susisieksime, išsiaiškinsime poreikius ir pasiūlysime Jums tinkamiausius sprendimus.
Negalite laukti? Skambinkite mums jau dabar telefonu +37068511137 arba rašykite el. paštu info@matanciosrankos.lt
Individuali mankšta ir masažai Vilniuje su profesionaliais kineziterapeutais ir masažuotojais.