5 pratimai, palengvinantys sprando sąstingį ir su juo susijusius negalavimus - Matančios rankos
×

I - V 08:00 - 20:00

5 pratimai, palengvinantys sprando sąstingį ir su juo susijusius negalavimus

Masažas sprandui, kaklui. Masažas mažinantis kaklo skausmus

Skauda ar svaigsta galva, ūžia ausyse, maudžia pečius, sunku pasukti galvą, nes kaklą perveria skausmas? Medikai konstatuoja, jog 75-80 šalies gyventojų skundžiasi dėl panašių negalavimų. Šie nemalonūs pojūčiai susiję su 7 kaklo slankstelių pažeidimais, atsiradusiais dėl

  • sėdimo darbo išprovokuoto kaklo nelankstumo
  • kaklo raumens pertempimo dėl didelių svorių kėlimo (ar intensyvaus sportavimo)
  • streso
  • stuburo disko išvaržos
  • sužeidimų

Kaip palengvinti nemalonius pojūčius galvos, kaklo, pečių srityse?

Medikai konstatuoja, jog efektyviausia pagalba – subalansuotas fizinis aktyvumas. Būtent mankšta – efektyvus kelias sumažinti arba visai panaikinti nemalonius pojūčius ar skausmus galvos, nugaros srityse. Siūlome atlikti 5 pratimus, padedančius apmalšinti ar visiškai nuraminti skausmą. Šie judesiai taip pat tinka kaklo slankstelių ligų profilaktikai.

Nuo ko pradėti?

  • Pirmiausia – tiesiai atsisėskite ant kėdės, pakelkite rankas virš galvos ir sunerkite pirštus. Palaikykite taip keletą minučių.
  • Antra – kūno padėtis ta pati. Sunerkite rankas, apgaubkite jomis sprandą ir padarykite keletą lengvų paspaudimų. Galvą laikykite tvirtai ir tiesiai.
  • Trečia – prispauskite delną prie dešinio smilkinio ir palengva stumkite, kad pajustumėte pasipriešinimą. Tą patį padarykite kaire ranka, spausdami kairį smilkinį.
  • Ketvirta – atsistokite. Rankos ant klubų. Palenkite galvą į vieną pusę, tada į kitą. Kartokite keletą minučių.
  • Penkta – stovėdami sunerkite rankas už nugaros. Truputį pasitempkite aukštyn ant pirštų galiukų, nusileiskite. Keletą kartų pakartokite tempimą.

Kad būtų paprasčiau atliekama ši mankšta, ją atlikite žiūrėdami šį vaizdo įrašą:

Atkreipkite dėmesį, kad vienas svarbiausių mankštos elementų – kvėpavimas

Prisiminkite, kad atpalaiduodami raumenis įkvėpkite, įtempdami raumenis – iškvėpkite. Pratimus atlikite lengvai, venkite staigių judesių ar iškart didelio krūvio (laiko požiūriu).

Jeigu abejojate, kad šie mankštos pratimai Jums tinkami, ar juos atliekant jaučiate skausmą – būtina pasikonsultuoti su specialistu. Įveikti nugaros, galvos skausmus, ar panaikinti skausmo priežastį gali padėti ne tik mankšta, bet ir individualiai Jums pritaikytas masažas, arba bendras mankštos ir masažų kompleksas su savo srities profesionalais. 

Spauskite mygtuką apačioje, įveskite savo duomenis ir mes greitu metu su jumis susisieksime, išsiaiškinsime poreikius ir pasiūlysime Jums tinkamiausius sprendimus.

Negalite laukti? Skambinkite mums jau dabar telefonu +37068511137 arba rašykite el. paštu info@matanciosrankos.lt

Individuali mankšta ir masažai Vilniuje su profesionaliais kineziterapeutais ir masažuotojais.