Kaip kelti sunkius daiktus nepatiriant traumų? - Matančios rankos
×

I - V 08:00 - 20:00

Kaip kelti sunkius daiktus nepatiriant traumų?

Profesionalios mankštos ir masažai sportininkams. Masažas sportuojantiems Vilniuje

Dažna nugaros raumenų ir sausgyslių patempimo priežastis – neteisingas sunkių daiktų kėlimas ar per staigus ir neteisingas lenkimasis. Pasitempti raumenis ar sausgysles galima dirbant buityje ar sode, kai tiesiog neatkreipiate dėmesio į savo poziciją ar ilgai užsibūnate vienoje pozicijoje, kuri taip pat gali lemti pasitempimą. Šiandien jums pristatome keletą naudingų patarimų, kaip nepatiriant traumų kelti sunkius daiktus.

Teisingas sunkaus daikto kėlimas pritūpiant

Dažnai norėdami pakelti sunkesnį daiktą nuo žemės, mes tiesiog lenkiamės per nugarą ir keliame daiktą. Tačiau tokiu atveju padidėja spaudimas juosmeninėje nugaros dalyje. Tam, kad išvengtumėte didelio spaudimo juosmeninėje nugaros dalyje, rekomenduojame kelti daiktą nuo žemės pritūpiant. Pastatykite kojas pečių plotyje ir tupiant iškvėpdami įtraukite pilvą, kad jūsų juosmuo išliktų stabilioje pozicijoje. Lenkiantis jūsų keliai turi taip pat išlikti stabilioje pozicijoje ir neišlįsti už pirštų galų. Nugara turi būti kaip įmanoma tiesesnė. Pritūpę šalia daikto galite jį paimti ir pritraukti prie krūtinės. Kuo daiktas yra sunkesnis, tuo arčiau savęs jį turėtumėte laikyti. Pritraukę daiktą pasikelkite iškvėpdami ir įtraukdami sėdmenis bei pilvą.

Norėdami daiktą padėti ant žemės taip pat turėtumėte nesilenkti per nugarą, o iškvėpdami pritūpti.

Teisingas sunkaus daikto kėlimas sulenkiant vieną koją

Jeigu negalite pritūpti dėl kelių traumų ar tiesiog jaučiate skausmą pritūpiant, sunkų daiktą rekomenduojame kelti šiek tiek sulenkiant vienos kojos kelį. Daiktas šiuo atveju turėtų būti kiek aukščiau nei ant žemės, maždaug kėdės aukštyje. Keliant daiktą sulenkus vieną koją, taip pat neturėtumėte susilenkti per nugarą. Vieną koją padėkite į priekį, kuo arčiau to paviršiaus, ant kurio yra daiktas. Visą svorį laikykite ant šiek tiek sulenktos, priekinės kojos. Iškvėpdami įtraukite pilvą tam, kad nugara kėlimo metu išliktų tiesi. Pakelkite daiktą kuo arčiau krūtinės ir atsitraukdami pritraukite priekinę koją prie savęs.

Teisingas daikto perkėlimas

Dažna klaida perkeliant sunkius daiktus – pasilenkimas ir pasisukimas per juosmenį. Norint teisingai perkelti sunkų daiktą iš vienos vietos į kitą, turėtumėte stengtis kuo daugiau veiksmo atlikti su kojomis, neįtempiant nugaros. Įtempę pilvą ir laikydami nugarą tiesią, pasisukite abiems kojomis į tą pusę, į kurią norite perkelti daiktą taip, kad stovėtumėte tiesiai priešais paviršių. Tada padėkite daiktą naudodamiesi vienu iš patarimų aptartu prieš tai – daiktą padėkite pritūpdami arba sulenkdami tik vieną priekinę koją.

Jeigu neesate tikri, ar teisingai pavyksta pritaikyti sunkių daiktų kėlimo patarimus, o gal norite sužinoti daugiau vertingų pratimų stiprinančių jūsų kūną, rekomenduojama apsilankyti pas specialistą.

Tam puikiai tiks ir profesionalus kineziterapinis ištyrimas, kurio metu bus nustatyta jūsų fizinė, raumenų būklė, laikysena bei lankstumas. Pagal gautus rezultatus profesionalus kineziterapeutas parengs individualiais Jums skirtas mankštas, kurios padės pasiekti norimų rezultatų. 

Spauskite mygtuką apačioje, įveskite savo duomenis ir mes greitu metu su jumis susisieksime, išsiaiškinsime poreikius ir pasiūlysime Jums tinkamiausius sprendimus.


Negalite laukti? Skambinkite mums jau dabar telefonu +37068511137 arba rašykite el. paštu info@matanciosrankos.lt

Individuali mankšta ir masažai Vilniuje su profesionaliais kineziterapeutais ir masažuotojais.