Kaip išvengti streso, atliekant svarbius darbus? - Matančios rankos
×

I - V 08:00 - 20:00

Kaip išvengti streso, atliekant svarbius darbus?

Masažas efektyvi priemonė kovojant su stresu ir nuovargiu.

Kasdien išgyvenate stresinę būseną? Pajutote, kad jautriai reaguojate net ir pačias paprasčiausias gyvenimo smulkmenas? O ką jau kalbėti apie svarbius darbus. Galbūt net pagalvoję apie juos nustojate kvėpuoti? Taip, kvėpuoti. Tikrai visi pastebėjome, kad stresinėse situacijose ar tiesiog prie kažkokį svarbų įvykį kvėpuojame daug neramiau ar visai jį stabdome. Tad gal kvėpavimo stebėjimas ir reguliavimas padės išvengti streso atliekant įvairius kasdienybės darbus?

Kodėl kvėpavimo stebėjimas – svarbi kasdienė veikla kiekvienam?

Visame pasaulyje žinomas kvėpavimo praktikos mokytojas iš JAV D. Brulė teigia, kad „keisdami kvėpavimo parametrus mes drauge keičiame informaciją, siunčiamą į smegenis.“ Dėl to prieš bet kokį darbą, ypač svarbų, jokiu būdu netinka kvėpavimo užgniaužti. Sunerimus, supanikavus, sutrikus, susigrąžinti vidinę pusiausvyrą mums padės sąmoningas kvėpavimas.

Jeigu atlikdami kokį nors mums svarbų darbą imame nerimauti ar mintyse imamas kurti blogos baigties scenarijus, suaktyviname simpatinę nervų sistemą. Tada organizmas pagamina daugiau laisvųjų radikalų ir kontroliuoti situaciją bei jaustis ramiai praktiškai tampa vis sunkiau ir sunkiau. Atsiranda nereikalinga įtampa, pyktis, darome neapgalvotas klaidas.

Susigrąžinti gerą vidinę būseną galime sąmoningai kvėpuodami. Tiesiog sąmoningai išlyginkime kvėpavimą – jį stebėdami, leisdami laisvai tekėti orui per jūsų šnerves ir užpildyti visą jūsų kūną. Tik tiek. Tam pakanka mūsų pačių sąmoningumo ir švelnaus dėmesio kvėpavimui.

Kai atliekamas sudėtingas darbas, smegenys greitai pavargsta ir jiems reikalinga pertraukėlė. Dažnai sakome, kad neturime kada ilgai ilsėtis? Čia vėl mums į pagalbą ateina kvėpavimo praktika. O tiksliau paprastas pratimas- žiovavimas. Žiovulys – veiksminga priemonė, kuri suaktyvina nervų sistemą. Vos keletą minučių, net nepakilę nuo darbo kėdės pažiovaukime (pradžioje galime ir dirbtinai) ir taip savo smegenis tarsi perinstaliuosime. Šis būdas pats natūraliausias, bet vienas iš veiksmingiausių gerinant savo emocinę būseną bet kokio darbo įkarštyje.

Norėdami išvengti streso galime tai padaryti be papildomų investicijų ar priemonių. Tiesiog sąmoningai atkreipkime dėmesį ir savo jauseną, stebėkime savo kvėpavimą ir pamažu jį keisdami keiskime savo būseną į gerą ir tinkamą efektyviai veiklai.

Išvengti streso ir pasijusti geriau padės ne tik sąmoningas kvėpavimas, bet tuo pačiu ir reguliariai atliekama mankšta, taip pat masažas. Įvairūs masažai leis sumažinti įtampą, padės atsipalaiduoti po visos darbo dienos, taip pat leis sumažinti įtampinį galvos ar nugaros skausmą.

Jei kyla klausimų, kreipkitės į mus. Spauskite mygtuką apačioje, įveskite savo duomenis ir mes greitu metu su jumis susisieksime, išsiaiškinsime Jūsų poreikius ir pasiūlysime tinkamiausius sprendimus.

Negalite laukti? Skambinkite mums jau dabar telefonu +37068511137 arba rašykite el. paštu info@matanciosrankos.lt