(Ne)sąmoningo kvėpavimo poveikis sveikatai - Matančios rankos
×

I - V 08:00 - 20:00

(Ne)sąmoningo kvėpavimo poveikis sveikatai

Efektyvi kineziterapija ir mankštos Vilniuje. Kaklo, nugaros skausmai, netaisyklinga laikysena

Kvėpavimas – natūralus kasdienis mūsų gyvenimo procesas. Kvėpuojame automatiškai ir dažnai net nekreipiame dėmesio, kaip tai darome. Tačiau jau moksliniais tyrimais patvirtinta, jog nuo to, kaip sąmoningai mes stebime savo kvėpavimą, priklauso mūsų gyvenimo kokybė.

Kas nutinka, kai kvėpuojame nesąmoningai?

Kasdien kvėpuojame ir esame didžiulėje oro erdvėje, su kiekvienu įkvėpimu nesąmoningai gerdami į save gyvenimo gurkšnius. Ir išties, kai išgyvename stresines būsenas, mūsų kvėpavimas ima keistis, labai dažnais tais momentais mes tiesiog nustojame kvėpuoti. Net yra posakis: „užgniaužė kvapą“. Tą akimirką mes nesąmoningai uždarome visas galimybes organizmui gauti deguonies.

Kai organizmui ima trūkti deguonies, sutrinka jo harmoninga veikla. Tuo metu mums sudėtinga atsipalaiduoti, nurimti ir, savaime suprantama, priimti teisingą sprendimą. Be to, neišvengiamai pajuntame ir fizinį diskomfortą: ima svaigti, mausti galva, dreba rankos ir pan.

Kaip pakeisti situaciją ir tapti tikru savo kvėpavimo šeimininku?

Tai padaryti labai paprasta. Pirmiausia, tiesiog stebėkime savo kvėpavimą. Pajuskime, kaip oras įeina į mūsų šnerves, paskui išeina. Nieko papildomo daryti nereikia. Net toks paprastas 10 minučių stebėjimas teigiamai paveikia būseną. Atsiranda daugiau vidinės ramybės, protas tampa aiškesnis.

Kai jau gebame stebėti savo kvėpavimą, galime sąmoningai jį valdyti. Minėtose stresinėse situacijose galime pasijausti daug geriau ir rasti objektyvų sprendimą, jei gebėsime išlyginti savo kvėpavimą, paleisti „užspaudimą“.

Norėdami tiesiog pailsėti, susikoncentruoti, atlikite paprastą kvėpavimo pratimą. Ramiai įsitaisykime ir pradžioje tiesiog susikoncentruokime ties kvėpavimo stebėjimu. O tada įkvėpdami suskaičiuokime iki 5, o iškvėpdami irgi iki 5. Jei pradžioje sudėtinga, tada skaičiuokite iki 3. Svarbu, kad įkvėpimo ir iškvėpimo trukmė būtų vienoda.

Stebėkime savo kvėpavimą, sąmoningai jį keiskime, atsižvelgdami į kasdienybės situacijas ir mūsų gyvenimas įgis naują, mus džiuginančią kokybę.

Jei kyla klausimų, kreipkitės į mus. Spauskite mygtuką apačioje, įveskite savo duomenis ir mes greitu metu su jumis susisieksime, išsiaiškinsime Jūsų poreikius ir pasiūlysime tinkamiausius sprendimus.

Negalite laukti? Skambinkite mums jau dabar telefonu +37068511137 arba rašykite el. paštu info@matanciosrankos.lt

Individuali mankšta ir masažai Vilniuje su profesionaliais kineziterapeutais ir masažuotojais.