Pagrindiniai pratimai, dirbantiems sėdimą darbą - Matančios rankos
×

I - V 08:00 - 20:00

Pagrindiniai pratimai, dirbantiems sėdimą darbą

Mankštos dirbantiems sėdimą darbą. Masažai dirbantiems sėdimą darbą

„Oi, sprandas!“, „ Ir vėl nugara!“ – pasigirsta atodūsiai. Susilenkęs, prisimerkęs, galvą sukinėjantis į visas puses ar besirąžantis, skausmingos veido išraiškos savininkas. Spėkite, kas? Teisingai – šiuolaikinis sėdimą darbą dirbantis žmogus. Tokį žmogų lengva atpažinti, o tie, kurie patys praleidžia didžiąją dalį darbe prie rašomojo stalo, kompiuterio ar nepatogios kėdės – puikiai supranta visus aukščiau išvardintus požymius.

Dirbant sėdimą darbą, nugaros, juosmens, galvos, sprando skausmai atsiranda labai greitai, o jau esami – smarkiai paaštrėja. Gali būti jaučiamas tirpimas rankose bei kojose, nuovargis ir įtampa pečių srityje tampa neišvengiama. Visi šie nemalonūs pojūčiai bei skausmai gali iššaukti žymiai sunkesnes ligas, o norint jų išvengti, būtina ergonomiškai suderinti savo darbo vietą (kėdės aukštį ir patogumą, kompiuterio ekrano poziciją, darbo stalo vietą), daryti reguliarias mankštas, sportuoti, profilaktiškai atlikti masažų kursą.

Tačiau vienas svarbiausių būdų išvengti šių problemų – tai reguliariai darbo vietoje atliekama mankšta. Tokios pratimų pertraukėlės turi būti bent kartą per valandą, po 5- 10 min.

Nepamirškite, šios mankštos nauda matoma tuomet, kai ji atliekami teisingai ir taisyklingai!

Mankšta pėdoms (gali būti atliekami ir sėdint):

  • Pakelti pėdas ant pirštų galų, po to ant kulnų;
  • Sukti pėdas ratu, remiantis ant pirštų ar kulno;
  • Lengvai pažingsniuoti vietoje.

Mankšta pečių juostai:

  • Atlošti pečius, patraukti viršugalvį maksimaliai ištempiant kaklą, taip pabūti 10 sekundžių ir atsipalaiduoti;
  • Pasukti vienu ir abiem pečiais ratus pirmyn ir atgal;
  • Atlošti pečius ir įtraukti mentes, palenkti galvą į vieną pusę ir patempti kaklo šoninius raumenis.

Mankšta juosmens sričiai:

  • Atsistoti tiesiai, pastatyti kojas šiek tiek plačiau pečių pločio, nejudinant pečių, sukti dubeniu ratus pagal laikrodžio rodyklę ir prieš ją. Atlikti po 3-5 ratus į kiekvieną pusę.
  • Atsisėsti visiškai tiesiai. Įsivaizduokite, kaip su viršugalviu bandote pasiekti lubas. Sukryžiavus pirštus ištempti rankas virš galvos delnais į viršų, stengiantis kuo labiau išsitempti. Švelniai atsilošti atgal.
  • Atsisėdus tiesiai, abejomis rankomis įsitverti į kėdės plokštę iš abiejų šonų ir nesikūprinant tempti kėdės pagrindą aukštyn.

Jeigu norite sužinoti daugiau vertingų pratimų stiprinančių jūsų kūną, ar pasitarti su profesionaliu kineziterapeutu dėl atliekamų pratimų spauskite mygtuką apačioje, įveskite savo duomenis ir mes greitu metu su jumis susisieksime, išsiaiškinsime jūsų poreikius ir pasiūlysime jums tinkamiausius sprendimus.

Individuali mankšta ir masažai Vilniuje su profesionaliais kineziterapeutais ir masažuotojais.