Beveik kiekviena moteris gali identifikuoti celiulito požymius ant savo kūno. Užtenka vos suspausti odą ir iškart atpažįstame „apelsino žievelę“, nelygumus ar gruoblėtumą. Labiausiai mėgstamos celiulito vietos: šlaunys, sėdmenys, klubai ar netgi viršutinė rankų dalis. Tuomet su siaubu prasideda savęs tyrinėjimas ir iškart skelbiama diagnozė: aš stora. Tačiau tai ne visada būna pagrindinė ir vienintelė priežastis, kodėl atsiranda celiulitas. Naujausi tyrimai rodo, kad jis mažai ką turi bendro su pačiomis riebalų ląstelėmis, bet daugiau – su jungiamuoju audiniu, kuris apgaubia tas ląsteles, formuoja riebalus ir neleidžia jiems pasiskleisti. Netgi numetus svorio, kai tam tikrose kūno vietose nebėra riebalų, celiulitas išlieka, nes jis atsiranda tik tuo atveju, jei yra pažeistas riebalinis audinys.
Visų pirma, svarbu išsiaiškinti, kad celiulitas – tai struktūriniai pokyčiai poodinių riebalų sluoksnyje, dėl kurių sutrinka normali mikrocirkuliacija ir limfos atitekėjimas. Celiulitas atsiranda tuomet, kai jungiamieji audiniai, gaubiantys riebalus ir esantys po oda, nusilpsta ir deformuojasi dėl sutrikusios limfotakos ir sulėtėjusios kraujo cirkuliacijos. Tuomet atsiranda ploteliai, kuriuose kraujo tekėjimo greitis smarkiai sumažėja arba visai išnyksta. Riebalinio sluoksnio ląstelės sustorėja ir tuomet formuojasi rausvi, patinę, įtempti mazgeliai. Vėliau išsivysto antroji fazė – oda primena apelsino žievelę. Vėliau tai virsta į gumburiuotą, susiraukšlėjusią, suglebusią odą, kurią galima matyti plika akimi. Negana to, atsiranda šalutiniai efektai: šąla kojos, vargina mėšlungis, sunkumo jausmas, gali pradėti tirpti sąnariai.
Celiulito atsiradimo priežastys sutinkamos beveik kiekvieną dieną – tai sėdimas darbas, nesveika mityba, per mažas fizinis aktyvumas, žalingi įpročiai, viršsvoris, fiziologiniai sutrikimai ar netgi paveldimumas. Visa tai skamba be galo rimtai ir sudėtingai, atrodo kova su celiulitu turėtų būti ilga ir sunki… Viso to galima išvengti, jei rūpinsitės savimi ir savo oda kasdien. Štai keli nesudėtingi patarimai, kuriuos gali išbandyti kiekviena moteris neįdedant daugybės laiko ir pastangų. Nepamirškite, kuo anksčiau pradėsite savimi rūpintis, tuo rezultatas bus greitesnis!
10 efektyvių patarimų, kaip atsikratyti celiulito:
- Kuo mažiau neigiamų emocijų! Stresas didina kortizolio gamybą mūsų kūne, o tai reiškia, kad organizmui sunkiau sekasi kovoti su riebalų pertekliumi.
- Reguliari mankšta bent 20 min per dieną daro stebuklus! Galite išbandyti ir nesudėtingas jogos pozas.
- Gerkite žaliąją arbatą. Ji gerina metabolizmą Jūsų kūne.
- Reguliarios išsivalymo dienos tiesiog būtinos!
- Anticeliulitinis ar limfodrenažinis masažas. Jie greitai ir efektyviai padeda pasiekti norimą rezultatą.
- Išgerkite bent 2 litrus vandens per dieną.
- Kasdien išgerkite stiklinę citrinų sulčių.
- Kokybiškas miegas – grožio miegas. Išsimiegokite bent 6-8 valandas.
- Atsisakykite gazuotų gėrimų, cukraus, greitų užkandžių,ledų, nesveiko ir daug angliavandenių turinčio maisto. Vietoje to, vartokite daugiau daržovių, vaisių, medaus, baltymų.
- Nesėdėkite ilgai vienoje vietoje. Jei dirbate sėdimą darbą, kas valandą darykite 5 – 10 minučių pertraukėles ir pamankštinkite raumenis.
Jeigu norite sužinoti daugiau vertingų patarimų ar pratimų stiprinančių jūsų kūną, ar pasitarti su profesionaliu kineziterapeutu dėl atliekamų pratimų spauskite mygtuką apačioje, įveskite savo duomenis ir mes greitu metu su jumis susisieksime, išsiaiškinsime jūsų poreikius ir pasiūlysime jums tinkamiausius sprendimus.
Individuali mankšta ir masažai Vilniuje su profesionaliais kineziterapeutais ir masažuotojais.