Atsispaudimai: kokia nauda ir kaip taisyklingai juos daryti? - Matančios rankos
×

I - V 08:00 - 20:00

Atsispaudimai: kokia nauda ir kaip taisyklingai juos daryti?

Taisyklingi pratimai kūnui, profesionalios mankštos su kineziterapeutu

Daugelio taip mėgstami atsispaudimai ne veltui laikomi vienu populiariausių ir veiksmingiausių pratimų. Būtent atsispaudimai nereikalauja daug laiko pasiruošimui ir sporto salės infrastruktūros, bet akivaizdūs rezultatai gali būti pasiekiami gana greitai. Ar žinojote kuriuos kūno raumenis stiprinate darydami atsispaudimus?

Atsispaudimų nauda jūsų kūnui

 • Atsispaudimai stiprina pilvo raumenis. Darydami atsispaudimus jūs stiprinate visas pagrindines pilvo raumenų grupes: skersinius, tiesiuosius, bei įstrižinius raumenis. Taip pat stiprindami pilvo raumenis, ypač įstrižinius raumenis, atsikratysite juosmens skausmų. Jeigu norite pagerinti laikyseną, taip pat darykite atsispaudimus, nes stiprūs pilvo raumenys turi poveikį kaklo, pečių, bei krūtinės būklei.
 • Atsispaudimai stiprina nugaros raumenis ir suteikia atramą stuburui. Stiprindami nugaros raumenis jūs neapkraunate savo stuburo papildomu svoriu, todėl išvengiate įvairių stuburo traumų. Norite sumažinti nugaros skausmus? Darykite atsispaudimus, stiprinkite nugaros raumenis ir jau po kurio laiko skausmai bus mažesni, o ilgainiui ir visai pranyks.
 • Atsispaudimai padeda tapti lankstesniems. Tai yra būtent dėlto, kad atsispaudimų metu dirba labai daug jūsų kūno raumenų. Darant atsispaudimus dirba jūsų kaklo, menčių, raktikaulio, kojų bei klubų raumenys.
 • Atsispaudimai stiprina kaulus, ypač esančius nuo riešų iki pečių. Be to, atsispaudimai didina kaulų tankį, todėl reguliarus jų atlikimas sumažina osteoporozės riziką.
 • Atsispaudimai aktyvina kraujotaką ir pagerina širdies veiklą. Taigi jeigu skundžiatės sutrikusia kraujotaką į savo dienotvarkę įterpkite bent 10 atsispaudimų.

Kaip taisyklingai daryti atsispaudimus?

 1. Pirmiausiai atsistokite keturiomis ant žemės. Į žemę remkitės kojų pirštų galiukais bei delnais. Jeigu jaučiate skausmą riešuose galite į žemę remtis kumščiais. Taip pat jeigu jaučiate, kad ištiesus kojas atsispaudimą atlikti bus sudėtinga – sulenkite kojas ir į žemę remkitės keliais.
 2. Būdami tokio pozicijoje įsitikinkite, kad jūsų kaklas, stuburas ir uodegikaulis yra vienoje tiesioje linijoje. Labai svarbu, kad stuburas išliktų stabilus ir tiesus viso pratimo metu. Neteisingai išlaikydami poziciją galite patirti traumų ir nepasiekti norimo rezultato.
 3. Rankų delnai, atremti į žemę turėtų būti šiek tiek plačiau nei pečiai.
 4. Remdamiesi pirštų galiukais į žemę įsitikinkite, kad abi kojos yra suglaustos. Tas pats galioja jeigu remiatės į žemę keliais.
 5. Leidžiantis žemyn, alkūnes laikydami šalia savęs išlenkite 90 laipsnių kampu.
 6. Keldamiesi į viršų stumkitės nuo delnų (arba nuo kumščių).
 7. Atsispaudimų metu vienintelė judanti kūno dalis – rankos. Kitos kūno dalys, ypač nugara turėtų laikytis kuo stabiliau ir nejudėti.

Tik pradėjus daryti atsispaudimus nereikėtų persistengti. Iš pradžių bandykite daryti po keletą atsispaudimų nuo kelių. Darant atsispaudimus svarbiausia juos daryti taisyklingai. Net keli netaisyklingi pratimai gali sukelti traumą. Jeigu norite sužinoti daugiau efektyvių pratimų stiprinančių jūsų kūną, o gal abejojate ar darote juos taisyklingai? Jums vertėtų pasitarti su profesionaliu kineziterapeutu, kuris atsakys į visus rūpimus klausimus ir pateiks jums individualų pratimų planą, su kuriuo pasieksite norimus rezultatus.

Tam puikiai tiks ir profesionalus kineziterapinis ištyrimas, kurio metu bus nustatyta jūsų fizinė, raumenų būklė, laikysena bei lankstumas. Pagal gautus rezultatus profesionalus kineziterapeutas parengs individualiais Jums skirtas mankštas, kurios padės pasiekti norimų rezultatų. 

Spauskite mygtuką apačioje, įveskite savo duomenis ir mes greitu metu su jumis susisieksime, išsiaiškinsime jūsų poreikius ir pasiūlysime jums tinkamiausius sprendimus.

Žiūrėti vaizo įrašą

Negalite laukti? Skambinkite mums jau dabar telefonu +37068511137 arba rašykite el. paštu info@matanciosrankos.lt.

Individuali mankšta ir masažai Vilniuje su profesionaliais kineziterapeutais ir masažuotojais.