Teigiamų minčių galia – mitas ar realybė? - Matančios rankos
×

I - V 08:00 - 20:00

Teigiamų minčių galia – mitas ar realybė?

Kaip jaustis teigiamai?

Jaučiate nerimą, skauda galvą, slogi nuotaika? Kai patiriate šiuos jausmus, atlikite tyrimą – paimk popieriaus lapą ir užrašykite, kokios mintys dabar Jūsų galvoje. Pratimas gali pasirodyti keistas, vaikiškas, bet labai efektyvus. Kodėl?

Kaip mintys lemia žmogaus nuotaiką bei sveikatą?

Jeigu atidžiai perskaitysite net chaotiškai išsibarsčiusių minčių sąrašą, pamatysite, kad visuose dominuoja panašaus energetinio krūvio žodžiai, frazės. Pavyzdžiui, „man amžinai nesiseka, „kokia čia kvaila užduotis, aš juk ne mokinys, kad turėčiau pratimus atlikti“, „ką gi pakeis šis keistas/kvailas pratimas“, „ tai gali nutikti tik man“ ir pan. Jeigu vyrauja panašūs sakiniai, įsiklausykite į savo emocijas, pajauskite jas. Nelabai malonu, ar ne? Kognityvinės psichologijos šalininkai teigia, kad visas mūsų nuotaikas lemia mūsų „kognicijos“, kitaip tariant mintys.

Pratęskime pratimą. Visas savo negatyvias nuostatas, erzulius, paverskime pozityviais sakiniais.
Pavyzdžiui, „aš padarau klaidų, bet tai tik klaidos, aš iš jų mokausi ir kaskart jaučiuosi vis geriau“, „šauni užduotis, seniai berašiau tiesiog sakinukų – jėga, įdomu, kur šis pratimas nuves?“, „man nutinka keistų dalykų, bet jie mane augina, taip aš priimu kiekvieną patirtį ir tampu išmintingesniu/e“ ir tt… Kaip dabar jaučiatės? Jeigu atidžiai sekėte savo kūno pojūčius, emocijas, tiesiog klausykitės savęs, besikeičiančią nuotaiką pastebėjote ir šį kartą viskas keitėsi į gerąją pusę.

Projektuokime savo gyvenimą sąmoningai

Kaip parodė mūsų trumputis minčių užsirašymo eksperimentas, jausmus mes susikuriame per savo vidinį dialogą su savimi. Mintyse mes susikuriame įvairiausių istorijų, nuostatų, scenarijų, kuriuos vis plėtojame ir taip kuriame savo realybę. Kai kažkokiai veiklai nepavykus sakome:„juk aš taip ir sakiau“, stabtelėkime ir atsukime „minčių filmuką“ atgal. Intensyviai sukdami tamsaus scenarijaus juostas, mes dažnai kitų variantų tiesiog nepastebime.

Dėl to vertėtų sutikti, kad pasekti savo mintis, tiesiog pažaisti su jomis, o gal net tiksliau apžaisti t.y. suformuoti tinkamas, pozityvias, atitinkančias mūsų situacijas mintis verta. Kadangi daugybės minčių spiečius nuolat sukasi galvoje, tai padaryti ne visada lengva. Bet tikrai įmanoma ir netgi paprasta, kai tai tampa ne atskiru darbu, o tiesiog natūralia kasdienybės dalimi.

Sekime savo mintis, juoduosius scenarijus keiskime ir mielesnio žanro filmus ir džiaukimės tiek kokybišku gyvenimu, tiek puikia emocine sveikata.

Jei kyla klausimų, kreipkitės į mus. Spauskite mygtuką apačioje, įveskite savo duomenis ir mes greitu metu su jumis susisieksime, išsiaiškinsime Jūsų poreikius ir pasiūlysime tinkamiausius sprendimus.

Negalite laukti? Skambinkite mums jau dabar telefonu +37068511137 arba rašykite el. paštu info@matanciosrankos.lt

Individualus kineziterpinis ištyrimas, mankšta ir masažai Vilniuje su profesionaliais kineziterapeutais ir masažuotojais.