Stiprinkite pilvo raumenis bei atsikratykite antsvorio darydami tik vieną pratimą - Matančios rankos
×

I - V 08:00 - 20:00

Stiprinkite pilvo raumenis bei atsikratykite antsvorio darydami tik vieną pratimą

Efektyvūs pratimai padėsiantys stiprinti pilvo raumenis.

Lentos pratimas (ang. plank) vienas efektyviausių pratimų stiprinantis ne tik pilvo presą, bet ir teisingai darant, viso kūno raumenis. Nors lentos pratimas yra visiškai statiškas ir nereikalaujantis sudėtingų kūno judesių, jis pakelia tonusą ir padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų. Per dieną jums užteks tik kelių minučių šio pratimo atlikimui, o reguliariai kiekvieną dieną darydami šį pratimą jau po mėnesio matysite akivaizdžius rezultatus.

Kaip teisingai atlikti pratimą?

  • Atsigulkite ant grindų pilvu į apačią. Sulenkite rankas per alkūnes 90 laipsnių kampu ir vis dar gulėdami atsiremkite alkūnėmis. Kūnas turi sudaryti tiesią liniją nuo viršugalvio iki pėdų. Atsiremkite tik dilbiais ir kojų pirštų galais. Alkūnės turi būti tiesiai po pečiais.
  • Visą savo kūną turėtumėte išlaikyti kaip įmanoma tiesiau, atsitraukus nuo žemės pilvo raumenis įtempkite ir viso pratimo metu neatpalaiduokite. Stenkitės ties klubais neišsilenkti.
  • Pėdas laikykite suglaustas, nes tai padidins krūvį jūsų pilvo raumenims.
  • Sėdmenų raumenys turi būti įtempti viso pratimo metu. Atpalaiduoti galite tik užbaigę pratimą.
  • Bene sudėtingiausias šio pratimo momentas – teisingas juosmens Teisingai atliekant pratimą stuburo juosmeninė dalis turi būti plokščia. Kitaip tariant, juosmens negalima išlenkti nei į vieną pusę.

Pratimą atlikti reikia iškvepiant ir būti tokioje padėtyje tol, kol raumenys bus vidutiniškai įtempti. Pirmą kartą darant pratimą užtenka ir dešimties sekundžių teisingoje padėtyje. Kiekvieną dieną galima daryti vis keliomis sekundėmis ilgiau. Nerekomenduojame šio pratimo daryti ilgiau nei dvi minutes. Daug sveikiau pasunkini pratimą iškeliant koją arba ranką, darant šonu, su kamuoliu ar pan.

Pratimo nauda

  • Lentos pratimas stiprina sėdmenų ir užpakalinius blauzdų raumenis. Atlikdami pratimą jūs formuojate šiuos raumenis bei mažinate apelsino žievelės efektą.
  • Atlikdami šį pratimą stiprinate nugaros raumenis. Pratimo metu taip pat treniruojami ir pečiai bei kaklo sritis, todėl šis pratimas yra puiki osteochondrozės kaklo ir juosmens srityje profilaktika. Be to lentos pratimas padeda atsikratyti skausmo pečiuose ir tarp menčių, kuris atsiranda dėl sunkių daiktų kėlimo arba nuolatinio sėdėjimo prie darbo stalo.
  • Darant pratimą nemažas krūvis tenka kojoms, todėl stiprinate ir kojų raumenis.
  • Kadangi lentos pratimo metų įtempiate visą savo kūną, efektyviai treniruojate savo pilvo raumenis. Vienu metu dirba ir apatiniai ir šoniniai raumenys.
  • Darant lentos pratimą pusė jūsų kūno masės išlaikymo tenka rankoms. Taigi stiprinate ir dailinate savo rankas.

Jeigu abejojate, kad šis mankštos pratimas Jums tinkamas, arba jį atlikti yra sudėtinga – būtina pasikonsultuoti su specialistu. Tam puikiai tiks ir profesionalus kineziterapinis ištyrimas, kurio metu bus nustatyta jūsų fizinė, raumenų būklė, laikysena bei lankstumas. Pagal gautus rezultatus profesionalus kineziterapeutas parengs individualiais Jums skirtas mankštas, kurios padės pasiekti norimų rezultatų. 

Spauskite mygtuką apačioje, įveskite savo duomenis ir mes greitu metu su jumis susisieksime, išsiaiškinsime poreikius ir pasiūlysime Jums tinkamiausius sprendimus.

Negalite laukti? Skambinkite mums jau dabar telefonu +37068511137 arba rašykite el. paštu info@matanciosrankos.lt

Individuali mankšta ir masažai Vilniuje su profesionaliais kineziterapeutais ir masažuotojais.