5 pratimai, lengvinantys nugaros skausmą - Matančios rankos
×

I - V 08:00 - 20:00

5 pratimai, lengvinantys nugaros skausmą

Masažas mažinantis nuagaros skausmą. Mankšta mažinanti nuagaros skausmą

Ar pasitaiko, kad kartas nuo karto sėdint ar net gulint suskausta nugarą? Netikėčiausiu metu pasireiškiantys nugaros skausmai gadina nuotaiką, tampi irzlus? Dėl to nukenčia bendravimas šeimoje bei su kolegomis. Sulėtėja darbo našumas. Pas gydytoją nueiti sunku rasti laiko, nes viliatės, jog nereguliarūs nugaros skausmai greit baigsis. Visgi, jei dirbate sėdimą darbą (arba, priešingai, stuburui tenka dideli krūviai), mažai dėmesio skiriate taisyklingai laikysenai, praeityje esate patyrę nugaros traumų ir kasdienybėje jaučiate daug streso, į skausmo simptomus numoti ranka nereikėtų

Kaip padėti sau palengvinti nugaros skausmą?

Siūlome daugiau vaikščioti, pagal galimybes keletą minučių pabėgioti parke ar stadione. O jei sudėtinga tam rasti laiko, – jums padės mankšta, kurioje atliksite 5 nugaros skausmus mažinančius pratimus.

Kuo ši mankšta naudinga?

Ji pagerins raumenų elastingumą ir stuburo lankstumą. Tai užkirs kelią skausmą sukeliančių spazmų atsiradimui.

Kokybiškai atlikti mankštos pratimus padės šis vaizdo įrašas:

Jeigu neturite galimybės prisijungti prie interneto ar peržiūrėti vaizdo įrašą, štai trumpa mankštos instrukcija: 

  • Atsigulkite ant nugaros, sulenkite vieną koją ir truputį pasikelkite, įtempdami viršutinę nugaros dalį. Keletą sekundžių pabūkite toje padėtyje ir iš lėto vėl atsigulkite tiesiai. Tą patį atlikite su kita koja.
  • Sulenkite kojas per kelius, sunertas rankas uždėkite ant jų ir lėtai traukite kojas link pilvo. Pakelkite galvą. Smakru stenkitės pasiekti kelius. Trumpam stabtelėkite išlaikydami pozą.
  • Atsigulkite tiesiai, rankas ištiesę į šonus aukštyn pakelkite dešinę koją, palengva ją sukite į kairę, bandymi pasiekti grindis. Galvą sukite į priešingą pusę. Rankos lieka ištiestos į šalis. Grįžę į pradinę padėtį darykite pasisukimą į kitą pusę.
  • Atsiklaupkite, delnus atremkite į grindis. Stenkis pakelti viršutinę nugaros dalį. Bandykite sudaryti kuo didesnę „kuprą“ (tarsi rąžytųsi katė). Pratimą atlikite iš lėto, nesukeldami skausmo ar nepatogumo. Grįžkite į pradinę padėtį ir tada pakelkite galvą stengdmiesi stuburą nuleisti link žemės, padarant jame įlinkį. Šitaip patreniruokite stuburą keletą kartų.
  • Atsistokite. Dešinę koją ištieskite ir padėkite ant priešais esančios kėdutės. Rankos – ant klubų. Šiek tiek pasilenkite į priekį. Tuos pačius veiksmus atlikite su kita koja.

Labai svarbu prisiminti:

  • atpalaiduodami raumenis įkvėpkite, įtempdami raumenis – iškvėpkite.
  • pratimus atlikite lengvai, venkite staigių judesių ar iškart didelio krūvio (laiko požiūriu).

Jeigu abejojate, kad šie mankštos pratimai Jums tinkami, ar juos atliekant jaučiate skausmą – būtina pasikonsultuoti su specialistu. Įveikti nugaros skausmus, ar panaikinti skausmo priežastį gali padėti ne tik mankšta, bet ir individualiai Jums pritaikytas masažas, arba bendras mankštos ir masažų kompleksas su savo srities profesionalais. 

Spauskite mygtuką apačioje, įveskite savo duomenis ir mes greitu metu su jumis susisieksime, išsiaiškinsime poreikius ir pasiūlysime Jums tinkamiausius sprendimus.

Negalite laukti? Skambinkite mums jau dabar telefonu +37068511137 arba rašykite el. paštu info@matanciosrankos.lt

Individuali mankšta ir masažai Vilniuje su profesionaliais kineziterapeutais ir masažuotojais.