5 pratimai, lengvinantys nugaros skausmą - Matančios rankos
×

I - V 08:00 - 20:00

5 pratimai, lengvinantys nugaros skausmą

Masažas mažinantis nuagaros skausmą. Mankšta mažinanti nuagaros skausmą

Ar pasitaiko, kad kartas nuo karto sėdint ar net gulint suskausta nugarą? Netikėčiausiu metu pasireiškiantys nugaros skausmai gadina nuotaiką, tampi irzlus? Dėl to nukenčia bendravimas šeimoje bei su kolegomis. Sulėtėja darbo našumas. Pas gydytoją nueiti sunku rasti laiko, nes viliesi, jog nereguliarūs nugaros skausmai greit baigsis. Visgi, jei dirbi sėdimą darbą (arba, priešingai, tavo stuburui tenka dideli krūviai), mažai dėmesio skiri taisyklingai laikysenai, praeityje esi patyręs nugaros traumų ir kasdienybėje jauti daug streso, į skausmo simptomus numoti ranka nereikėtų.

Kaip padėti sau palengvinti nugaros skausmą?

Siūlome daugiau vaikščioti, pagal galimybes keletą minučių pabėgioti parke ar stadione. O jei sudėtinga tam rasti laiko, – atlik 5 nugaros skausmus mažinančius pratimus.

Kuo šie pratimai naudingi?

Jie pagerins Tavo raumenų elastingumą ir stuburo lankstumą. Tai užkirs kelią skausmą sukeliančių spazmų atsiradimui.

Kokybiškai atlikti pratimus padės video

O jei neturėsi galimybės prisijungti prie interneto, pasinaudok trumpa mankštos instrukcija:

  1. Atsigulk ant nugaros, sulenk vieną koją ir truputį pasikelk, įtempdamas viršutinę nugaros dalį. Keletą sekundžių pabūk toje padėtyje ir iš lėto vėl atsigulk tiesiai. Tą patį atlik su kita koja.
  2. Sulenk kojas per kelius, sunertas rankas uždėk ant jų ir lėtai trauk kojas link pilvo. Pakelk galvą. Smakru stenkis pasiekti kelius. Trumpam stabtelėk, išlaikydamas pozą.
  3. Atsigulk tiesiai, rankas ištiesęs į šonus aukštyn pakelk dešinę koją, palengva ją suk į kairę, bandymas prisiekti grindis. Galvą suk į priešingą pusę. Rankos lieka ištiestos į šalis. Grįžęs į pradinę padėtį daryk pasisukimą į kitą pusę.
  4. Atsiklaupk, delnus atremk į grindis. Stenkis pakelti viršutinę nugaros dalį. Bandyk sudaryti kuo didesnę „kuprą“ (tarsi rąžytųsi katė). Pratimą atlik iš lėto, nesukeldamas skausmo ar nepatogumo. Grįžk į pradinę padėtį ir tada pakelk galvą stengdamasis stuburą nuleisti link žemės, padarant jame įlinkį. Šitaip patreniruok stuburą keletą kartų.
  5. Atsistok. Dešinę koją ištiesk ir padėk ant priešais esančios kėdutės. Rankos – ant klubų. Šiek tiek pasilenk į priekį. Tuos pačius veiksmus atlik su kita koja.

Labai svarbu prisiminti:

  • atpalaiduodamas raumenis įkvėpk, įtempdamas raumenis – iškvėpk.
  • pratimus atlik lengvai, venk staigių judesių ar iškart didelio krūvio (laiko požiūriu).

Atkreipk dėmesį, kad nugaros skausmo priežasčių būna ne viena. Skirtingoms skausmo priežastims pašalinti taikomi skirtingai pratimai. Jei abejoji, ar šie pratimai tinkami Tavo sveikatai, pasitark su specialistais. Spausk mygtuką apačioje, įvesk savo duomenis ir mes greitu metu su Tavimi susisieksime, išsiaiškinsime Tavo poreikius ir pasiūlysime Tau tinkamiausius sprendimus.

Negalite laukti? Skambinkite mums jau dabar telefonu +37068511137 arba rašykite el. paštu info@matanciosrankos.lt

Jeigu norite sužinoti daugiau vertingų pratimų stiprinančių jūsų kūną, ar pasitarti su profesionaliu koneziterapeutu dėl atliekamų pratimų spauskite mygtuką apačioje, įveskite savo duomenis ir mes greitu metu su jumis susisieksime, išsiaiškinsime jūsų poreikius ir pasiūlysime jums tinkamiausius sprendimus.