Kokia muzika padeda išgyti? - Matančios rankos
×

I - V 08:00 - 20:00

Kokia muzika padeda išgyti?

Muzika padeda išvengti įtampos, streso, sukuria gerą nuotaiką ir teigiamas emocijas

Kai stipriname savo emocinę sveikatą, daug dėmesio turime skirti savo klausai. Ką turime omenyje? Tai įvairiems, mums kasdien išgirstamiems garsams. Ar žinote, kad muzika gali prisidėti prie geresnės emocinės būsenos ir suteikti harmonijos?

Kas labiausiai kenkia mūsų ausų švarai ir kartu emociniai sveikatai?

Pirmiausia, rekomenduotina vengti tuščių kalbų, ypač apkalbų, keiksmų. Mokslininkai įrodė, kad žodžių reikšmės tiesiogiai veikia mūsų kūno ląsteles. Neigiamo atspalvio žodynas – tarsi nuodai užteršia mūsų mintis ir pamažu ima silpninti mūsų tiek fizinę, tiek emocinę sveikatą.

Natūralu, kad dar labiau neigiamų reikšmių žodžiai veikia, jei jie dar susieti su muzika. Jeigu klausomės apie pasaulio bjaurastį dainuojamų dainų, mūsų ausys taip pat tampa labai nešvarios ir teršia mūsų vidinį pasaulį.

Kaip emocinę sveikatą veikia muzikos garsai?

Jau nuo seno žmonės pastebėjo, jog muzikos garsai veikia mūsų psichiką ir net imuninę sistemą.
Mokslininkai patvirtino, jog:

  • Grigališkasis choralas tink studijuojant. Be to, mažina įtampą.
  • Baroko muzika (Bachas, Vivaldis ir kt.) suteikia tvirtumo, saugumo jausmą.
  • Klasikinė muzika (Haidno, Mocarto) pasižymi aiškumu, skaidrumu. Ji padidina dėmesingumą ir pagerina atmintį bei erdvinį suvokimą.
  • Romantinė muzika (Šuberto, Šumano, Šopeno) pabrėžia žmogaus išraišką, jausmus. Tinka empatijai ugdyti, meilei sužadinti.
  • Impresionistinė muzika (Debiussy, Ravelis) yra pagrįsta laisvai tekančiomis muzikinėmis nuojautomis ir įspūdžiais. Ji atpalaiduoja, žadina kūrybinius impulsus, geriną ryšį su pasąmone.
  • Cantry muzika skatina gerą nuotaiką.

Tai trumpas priminimas, kaip muzika veikia žmogų. Atitinkamai galime kalbėti ir apie itin trankią bei garsiai leidžiamą muziką, kuri tam tikru gyvenimu momentu gali pagerinti aktyvumą, pakelti energiją, bet jos nuolatinis klausymas gali paveikti priešingai – išsekinti.

Sekite savo pojūčius, įsiklausykite į savo vidų ir klausykitės tik tokios muzikos, kuri miela jūsų ausims ir teigiamai veikia jūsų nuotaiką.

Prie muzikos terapijos neabejotinai tinka ir harmonijos bei geros emocijos suteikia reguliariai atliekama mankšta, taip pat malonus pasilepinimas masažais. Ar žinote, kad malonioje muzikoje atliekamas masažas ramina, mažina įtampą, stresą bei užtikrina gerą nuotaiką visai dienai? Norite išbandyti ar tai tiesa? Tuomet spauskite mygtuką apačioje, įveskite savo duomenis ir mes greitu metu su jumis susisieksime, išsiaiškinsime Jūsų poreikius ir pasiūlysime tinkamiausius sprendimus.

Negalite laukti? Skambinkite mums jau dabar telefonu +37068511137 arba rašykite el. paštu info@matanciosrankos.lt

Individuali mankšta ir masažai Vilniuje su profesionaliais kineziterapeutais ir masažuotojais.