Kaip 6 kasdieniai maisto produktai gali sušildyti žiemą? - Matančios rankos
×

I - V 08:00 - 20:00

Kaip 6 kasdieniai maisto produktai gali sušildyti žiemą?

Sveiki ir sušildantys maisto produktai žiemos metu

Ar dažnai šaltuoju metų laiku kamuoja klausimas: „kaip sušilti?“ Rodos, apsivilkai šiltus rūbus, o organizmą krečia drebulys? Gal vertėtų susimąstyti, ar pakankamai valgai produktų, kurie gerina kraujo cirkuliaciją ir sušildo mūsų organizmą.

Kokiam maistui reiktų teikti pirmenybę, kai šalta?

Šiuos 6 produktus tikrai rasi savo virtuvėje.

1. Imbieras.

Tai nuo seno žinomas sušildantis maisto produktas. Imbieras Tau itin reikalingas, jei greitai pasidaro šalta. Puodelį imbierinės arbatos turėtum išgerti kasdien, ypač šaltuoju metų laiku.

2. Aitrioji paprika.

Aitriosios paprikos išsiskiria aštriu skoniu, kurį suteikia aktyvių alkaloidų junginiai. Ji naudinga virškinimo sistemai, kadangi aktyvieji junginiai greitina medžiagų apykaitą. Aitriojoje paprikoje esantis kalis, kalcis, magnis ir geležis puikiai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, gerina kraujotaką. Jei patiekalą ruoši su aitriąja paprika, šaltis ilgam paliks Tavo kūną.

3. Cinamonas.

Jei prasta kraujotaka ir nuolat šalta, cinamonas taip turėtų būti įtrauktas į Tavo į maisto racioną. Jis pasižymi antiseptinėmis savybėmis ir yra puiki virškinimą tonizuojanti priemonė. Cinamonas stiprina širdį ir inkstus šildo. Juo kasryt gali pagardinti kavą.

4. Rudieji ryžiai.

Per pietus geriau rinkis ryžius, nes jie turi daug sudėtinių angliavandenių, kuriuos organizmas virškina lėtai. Dėl to kūnas skatinamas išskirti daugiau šilumos ir rudųjų ryžių patiekalai puikiai tinka norint sušilti.

5. Avokadai.

Avokaduose naudingų medžiagų, kurių dažnai trūksta mūsų organizmams. Jie šalina medžiagų apykaitos sutrikimų riziką bei juos valgant organizmas efektyviau pasisavina maistines medžiagas. Avokadų aliejus turi daug oleino rūgšties. Ši rūgštis yra labai naudinga Tavo organizmui, ypač šaltuoju metų laiku. Avokado patiekalus gaminti paprasta. Pavyzdžiui, stambiai supjaustytą avokadą apšlakstyk alyvuogių aliejumi, pabarstyk pipirais, džiovintų česnakų milteliais, druska ir pakepk 200 orkaitėje apie 15 min. Valgydamas su duona turėsi ir gardų, ir organizmą sušildantį užkandį.

6. Ledai.

Gal ir keistai skamba, tačiau ledai žiemą – organizmą šildantis produktas. Valgomuosiuose leduose esančių riebalų, angliavandenių ir baltymų kiekis viršija normą. Dėl to virškinama ilgiau. O virškinimo metu išskiriama daugiau šilumos energijos. Dėl to šaltuoju metų laiku nepamiršk pasmalyžauti ledų.

Be mitybos – svarbus veiksnys, gerinant kraujo apytaką ir šildant organizmą – judėjimas. Jei nori sužinoti, kokie pratimai tinkami Tavo sveikatai šaltuoju metų laiku, pasitark su specialistais. Spausk mygtuką apačioje, įvesk savo duomenis ir mes greitu metu su Tavimi susisieksime, išsiaiškinsime Tavo poreikius ir pasiūlysime Tau tinkamiausius sprendimus.

Negalite laukti? Skambinkite mums jau dabar telefonu +37068511137 arba rašykite el. paštu info@matanciosrankos.lt
Jeigu norite sužinoti daugiau vertingų pratimų stiprinančių jūsų kūną, ar pasitarti su profesionaliu koneziterapeutu dėl atliekamų pratimų spauskite mygtuką apačioje, įveskite savo duomenis ir mes greitu metu su jumis susisieksime, išsiaiškinsime jūsų poreikius ir pasiūlysime jums tinkamiausius sprendimus.