11 būdų, kaip greitai ir lengvai pratempti raumenis darbo metu - Matančios rankos
×

I - V 08:00 - 20:00

11 būdų, kaip greitai ir lengvai pratempti raumenis darbo metu

Greiti ir efektyvūs pratimai darbo vietoje

Didžiąją paros dalį praleidžiate prie kompiuterio? Žinote ir gal šiek tiek nerimaujate, kad sėdimas darbas turi didelės įtakos Jūsų sveikatai. Jūs teisūs: tyrimai rodo, jog po 1.5 val. sėdėjimo prie kompiuterio kraujotaka kojose sulėtėja 50%, taip pat sutrinka ir medžiagų apykaita. O tai sudaro sąlygas stuburo, galvos skausmui, širdies ir kitoms ligoms. Kad išvengtumėte sąstingio ir pagerintumėte savo savijautą, darbo vietoje rekomenduojama paprasta, bet veiksminga mankšta

Atlikite šiuos pratimus kasdien:

 • Riešų sukimas. Ištieskite rankas (neįtempkite) ir pirštus sudėkite į laisvus kumščius (nesuspauskite) ir sukite riešus į išorinę, paskui vidinę pusę. Pakartokite 10 kartų.
 • Riešų tempimas. Ištieskite ranką laikydami ištiestą delną pirštais žemyn. Su kita ranka suimkite pirštų galus ir 15 sekundžių traukite delną link savęs. Tą patį padarykite su kita ranka.
 • Pečių tempimas. Dešine ranka suimkite kairės rankos alkūnę ir tempkite į dešinę, kartu tempiamas ir kairysis petys. Tą patį pakartokite su kaire ranka. Pratimą vis keisdami rankas darykite 20-30 sekundžių.
 • Tricepso (žasto trigalvio raumens) tempimas. Pakelkite rankas virš galvos ir vėl suimkite kaire ranka dešinę alkūnę ir apie 15 sekundžių švelniai tempkite į priešingą pusę. Pakartokite pratimą su kita ranka.
 • Kaklo sukimas. Sukite kaklą 180 laipsnių kampu į kairę, tada į dešinę. Pakartokite 10 kartų.
 • Kaklo tempimas. Uždėkite kairę ranką ant galvos dešinės pusės, lėtai lenkite galvą kairėn iki lengvo tempimo. Dešinį petį atpalaiduokite. Pakartokite tą patį į kitą pusę. Tempkite 20 sekundžių.
 • Torso sukimas. Sėdėdami dešine ranka atsiremkite į kėdės atkaltę ir maksimaliai sukitės per liemenį į tą pačią pusę. Keiskite ranką ir tempdami liemenį sukitės į kitą pusę.
 • Kojų raumenų tempimas I. Ištieskite koją po stalu, pėda įtempta, pirštai tiesūs. (Kita koja sulenkta, pėda atremta į grindis.)
 • Apatinės nugaros dalies tempimas. Pakelkite koją, sulenkite per kelį. Sunėrę rankos pirštus tempkite vieną šlaunį, tada kitą. Pratimą atlikite 20 sekundžių.
 • Čiurnų lankstymas. Ištieskite abi kojas ir palankstykite pėdas aukštyn – žemyn 20 kartų.
 • Gilus kvėpavimas. Atsisėskite tiesiai, rankas padėkite ant kelių, užsimerkite ir ramiai, giliai pakvėpuokite.

Atlikite lengvus pratimus darbo vietoje ir jauskitės žvaliai!

Jeigu abejojate, kad šie mankštos pratimai Jums tinkami, ar juos atliekant jaučiate skausmą – būtina pasikonsultuoti su specialistu. Įveikti nugaros skausmus, pratempti raumenis ir jaustis kur kas geriau gali padėti ne tik mankšta, bet ir individualiai Jums pritaikytas masažas. Spauskite mygtuką apačioje, įveskite savo duomenis ir mes greitu metu su jumis susisieksime, išsiaiškinsime poreikius ir pasiūlysime Jums tinkamiausius sprendimus.

https://www.facebook.com/officialgoodful/videos/1731421550261637/

Negalite laukti? Skambinkite mums jau dabar telefonu +37068511137 arba rašykite el. paštu info@matanciosrankos.lt

Individuali mankšta ir masažai Vilniuje su profesionaliais kineziterapeutais ir masažuotojais.