Kodėl svarbu atkreipti dėmesį į savo kvėpavimą? - Matančios rankos
×

I - V 08:00 - 20:00

Kodėl svarbu atkreipti dėmesį į savo kvėpavimą?

Diagnostika ir kineziterapinis testavimas Vilniuje su profesionalia kineziterapeute.

Sakysite juokingas klausimas, nes juk mes kasdien kvėpuojame. Ir į kvėpavimą atidžiau atkreipiame dėmesį tik tada, kai susergame sloga ir tiesiog ima trūkti oro. Tačiau, jeigu atkreiptumėme dažniau, pagerintume tiek savo fizinę, tiek emocinę būseną be papildomų laiko sąnaudų.

Dėl ko rekomenduojama stebėti savo kvėpavimą?

Per dieną žmogus įkvepia ir iškvepia iki 20 tūkstančių kartų. Tai vyksta natūraliai ir nesąmoningai.
Dauguma žmonių kvėpuoja paviršutiniškai, o gilų kvėpavimą praktikuoja dažniausiai tik tie, kurie specialiai kreipia dėmesį į šį procesą atlikdami jogos ar kitas panašias praktikas.

Stebėdami vaikus pastebėsite, kad jie tarsi kvėpuoja pilvu. Su amžiumi žmonės praranda šį įprotį ir pradeda kvėpuoti krūtine. Tai yra pagrindinė klaida. Kodėl?  Plaučių tūris yra skirtas 4–6 litrams oro. Kvėpuodamas krūtine, žmogus įkvepia tik 400–500 ml, o kvėpuodamas diafragma – 2–3 litrus.

Jei kvėpuodami neprisotiname plaučių deguonimi, susilpnėja diafragmos raumenys ir atsiranda problemų su laikysena. Pavyzdžiui, jei pilvas neįtraukiamas į kvėpavimo procesą, dubens kaulai ir šonkauliai su amžiumi pradeda „susitraukti“, o pilvas „krenta“.

Priešingai, diafragminis kvėpavimas leidžia padidinti plaučių įkvėpto oro tūrį ir pagerinti kūno ląstelių prisotinimą deguonimi. Tai normalizuoja kūno darbą visais lygmenimis:

  • stabilizuoja kraujo spaudimą;
  • gerina širdies darbą;
  • pašalina nerimo ir nervingumo jausmus.

Kaip treniruoti sąmoningą kvėpavimą?

Norėdami pajusti diafragmą, atsisėskite patogioje padėtyje arba atsigulkite ant grindų, uždėkite kairiąją ranką ant krūtinės, o dešiniąją – ant pilvo. Pajuskite, kaip pilvas kyla ir leidžiasi, o krūtinė lieka nejudri. Reguliariai praktikuodami tokį kvėpavimą, pabandykite jį sulėtinti iki 10 kvėpavimo ciklų per minutę (1 ciklas – įkvėpimas ir iškvėpimas), palaipsniui ilgindami iškvėpimą.

Šiai praktikai kasdien skirkite laiko ryte ir vakare. Be to, stebėkite savo kvėpavimą visą dieną. Pajuskite, kaip skiriasi jūsų kvėpavimas išgyvenant skirtingas emocijas. Šis paprastas stebėjimas ateityje taps natūraliu procesu ir leis sąmoningai pakeisti emocijas ir pakelti nuotaiką.

Jei kyla klausimų, kreipkitės į mus. Spauskite mygtuką apačioje, įveskite savo duomenis ir mes greitu metu su jumis susisieksime, išsiaiškinsime Jūsų poreikius ir pasiūlysime tinkamiausius sprendimus.

Negalite laukti? Skambinkite mums jau dabar telefonu +37068511137 arba rašykite el. paštu info@matanciosrankos.lt

Individualus kineziterpinis ištyrimas, mankšta ir masažai Vilniuje su profesionaliais kineziterapeutais ir masažuotojais.