Ar žinai būseną, kai nei iš šio nei iš to ir pačiu netinkamiausiu laiku apima nepaaiškinamas nerimas, baimė ar tiesiog beviltiškumo jausmas? Šie jausmai sukuria būsenas, kurios trukdo ramiai ir kokybiškai atlikti darbus, draugiškai bendrauti su žmonėmis.
Kaip įveikti netikėtai užplūdusį nerimą, baimę, liūdesį?
Pasirodo, negatyvias emocijas galima labai lengvai paleisti, nesugaištant tam atskirai laiko. Šį metodą taip pat galime laikyti puikia kasdiene treniruote, palaikančia organizmo emocinę pusiausvyrą.
Koks žaismingas metodas padeda sukaupti drąsą, sukurti gerą ir darbingą nuotaiką?
Siūlome išbandyti japonišką 5 pirštų savimasažą. Jį galima atlikti bet kur ir bet kada: darbe, troleibuse, namuose, net svarbiame susitikime.
Kaip atlikti baimę, nerimą, liūdesį ir kitas negatyvias emocijas išsklaidantį savimasažą?
- Dešinės rankos visu delnu suimkite kairės rankos nykštį ir palaikykite jį 1 minutę. Nykštis atsakingas už nerimo emociją, dėl to laikydami nykštį malšinsite nerimo bangą.
- Palaikę nykštį suimkite smilių. Smilius atsakingas už baimės jausmą. Vėl palaikykite apie 1 minutę ir pajauskite, kad baimės jausmas pamažu paleidžiamas.
- Didysis rankos pirštas yra atsakingas už pyktį. Dėl to palaikę 1 min didįjį pirštą pajusite, kaip mažėja ir pamažu nyksta pyktis.
- Bevardis pirštas atsakingas už liūdesį. Jo laikymas pakels nuotaiką.
- Mažasis rankos pirštas reguliuoja pasitikėjimo savimi būseną. Jo laikymas – aukštesnės savivertės didinimas.
- Pratimas baigiamas įtvirtinimu – dešinės rankos smilimi spauskite tašką, esantį truputėlį žemiau didžiojo kairės rankos piršto.
- Galima pratimą baigti ir pridedant papildoma pratimą – sujungti smiliaus ir nykščio galiukus, padarant rutuliuką. Rutuliukus padaryti ir dešine, ir kaire ranka.
Laikyti pirštus gali nuo 1 minutės iki tiek, kiek norisi. Galima pratimą, esant poreikiui, kartoti iš naujo.
Pratimo paprastumą įrodo video
Atkreipk dėmesį,
kad negatyvių emocijų bei atsipalaidavimo savimasažų ir masažų ir labai daug ir įvairių. Jei ne itin patinka šis, gali pasirinkti kitą, savo emocinei sveikatai tinkamesnį. Jei abejoji, ar šie pratimai išspręs Jūsų emocinio disbalanso problemas, pasitark su specialistais. Įveikti įtampą, stresą bei sustiprėti tiek fiziškai, tiek emociškai gali padėti reguliari ir subalansuota mankšta, taip pat individualiai Jums pritaikytas masažas, arba bendras mankštos ir masažų kompleksas su savo srities profesionalais.
Spauskite mygtuką apačioje, įveskite savo duomenis ir mes greitu metu su jumis susisieksime, išsiaiškinsime poreikius ir pasiūlysime Jums tinkamiausius sprendimus.
Negalite laukti? Skambinkite mums jau dabar telefonu +37068511137 arba rašykite el. paštu info@matanciosrankos.lt